در انتهای این صفحه وبینار تخصصی بسیار پرمحتوا و کاربردی که در مورد صنعت لبنیات و اصول حاکم بر یک واحد لبنی کارگاهی و کوچک می باشد را دانلود کنید (ویدئو، صوت و جزوه کامل وبینار)

لزوم یادگیری مداوم و پرمحتوا در صنایع لبنی…

صنعت لبنیات یکی از پیچیده‌ترین صنایع در بین تکنولوژی‌های مختلف تولید و فراوری محصولات غذایی است؛ در صنایع دیگر حساسیت فساد بالا و زمان محدود برای انجام فرایند روی ماده خام اولیه و همچنین زمان ماندگاری کوتاه برای محصول تولیدی خیلی کمتر از صنعت لبنیات است.به عبارت دیگر یک متخصص یا مسئول فنی در صنعت لبنیات حق اشتباه ندارد و یک خطا هر چند کوچک می تواند منجر به ضایعات بسیار بالای محصول و بار اقتصادی سنگین برای کارخانه شود.بنابراین مسئولیت کنترل کیفیت و مدیریت تولید در یک واحد تولیدی امری خطیر و حساس می باشد که باید بدون حتی اشتباهات کوچک انجام گیرد و این امر مستلزم آگاهی کامل پرسنل مسئول از خصوصیات ماده خام اصلی اولیه یعنی شیر، روند فرایند محصولات تولیدی، دستگاه‌ها، اصول پایش فرایند و نقاط بحرانی و حساس در خط تولید می باشد.

مسئولیت ما…….

آکادمی تخصصی فن و فود با علم به این موضوع در صدد است با برگزاری وبینارهایی و با استفاده از ظرفیت تجربی و اجرایی افراد صاحب نظر و متخصص در این صنعت این مهم را تا حدودی برای دانشجویان و فعالان این حوزه تسهیل کند. در همین راستا….

  • اولین وبینار در تاریخ 20 اسفندماه 1399 برگزار گردید و استقبال و بازخوردی که شکل گرفت نیز گواه این مطلب بود که در این زمینه نیاز به فعالیت بیشتری می باشد. در این وبینار که با تدریس جناب مهندس فتاحی از متخصصین بنام و افراد بسیار با تجربه در صنعت لبنیات انجام شد؛ مطالب ارزنده ای از جزئیات عملیاتی در صنعت، روند ورود مواد اولیه؛ دستگاه ها؛ اصول بهداشتی و مدیریت تولید محصولات، کنترل کیفیت و روندهای تولید و عرضه فراورده های لبنی بیان گردید.در انتها نیز پاسخ سوالات اجرایی و کاربردی که برای افراد حاضر در وبینار مطرح شده بود به شکل کامل مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

اما برای کسانی که موفق به حضور در این وبینار نشدند یا به دلیل سرعت اینترنت و مشکلات دیگر نتوانستند استفاده کامل را ببرند…

با توجه به ارزشمندی بسیار زیاد مطالب ذکر شده و گره گشایی که می تواند برای فعالان این حوزه و دانشجویان عزیز داشته باشد بر آن شدیم تا بستری برای دسترسی کاربران و همراهان گرامی آکادمی فن و فود به این جلسه به شکل کامل و با کیفیت فراهم کنیم. این وبینار نزدیک به 150 دقیقه به طول انجامید که ثانیه به ثانیه آن حاوی نکات طلایی و کاملا کاربردی بود.


سرفصل‌های وبینار:

بررسی روند تولید در یک واحد تولیدی لبنیات

ارزیابی مواد اولیه ورودی به کارخانه

فرمولاسیون محصولات

ماشین آلات و تکنولوژی تولید

کنترل کیفیت محصولات

نقاط بحرانی و کنترل فرایند محصولات


با تهیه این بسته چه فایل هایی در اختیار شما قرار خواهد گرفت؟؟

ویدئوی وبینار محصولات لبنی به مدت 150 دقیقه (در سه پارت مجزا)

فایل صوتی کامل وبینار محصولات لبنی به مدت 150 دقیقه

پاورپوینت آموزشی مدرس به صورت فایل متنی

شیوه دسترسی به فایل های وبینار

  1. برای داشتن چنین مجموعه آموزشی موسسات مختلف هزینه های بسیار زیادی را اخذ میکنند؛ اما در آکادمی تخصصی فن و فود اصل بر انتقال تجربیات و اموزش هست و علارغم زحمت زیاد برگزاری، بارگزاری و هزینه های جانبی هاست دانلود و وبسایت؛ شما فقط با پرداخت 29 هزار تومان میتوانید به لینک دانلود همه فایل ها دسترسی داشته باشید.
×
×

سبد خرید

[contact-form-7 404 "Not Found"]