صنایع غذایی در دانمارک

کلیات تحصیل و معرفی 5 دانشگاه‌های برتر

کشور دانمارک را می‌توان از کشورهای پیشرفته، مرفه و امن منطقه اسکاندیناوی دانست. با توجه به شرایط  مناسب تحصیل در دانمارک و بازار کار بسیار مناسبی که برای رشته‌هایی نظیر صنایع غذایی، کشاورزی، دامپزشکی و دیگر رشته‌های نزدیک به این حوزه دارد، بسیار مورد توجه افرادی شده است که به تحصیل یا اشتغال در اروپا می‌اندیشند.

در این مقاله با کلیات تحصیل در این کشور و ۵ مورد از شاخص‌ترین مراکز علمی ارائه دهنده رشته صنایع غذایی در دانمارک آشنا خواهیم شد.

مقدمه‌ای بر تحصیل در دانمارک

مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور فقط به زبان دانمارکی ارائه می‌شود و برای تحصیل در این مقطع باید مدرکی برای اثبات تسلط بر زبان دانمارکی ارائه شود. سه نوع مدرک کارشناسی در دانمارک قابل اخذ است: کارآموزی حرفه‎‌ای، لیسانس‌های دانشگاهی و آکادمی حرفه‌ای.

این مقاطع از نظر طول مدت تحصیل (۲ تا ۴ سال) و اهدافی که دنبال می‌کنند متفاوتند.

مقطع کارشناسی ارشد

برخلاف مقطع کارشناسی بسیاری از رشته‌ها در کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می‌شود و متقاضی موظف است در آغاز فرایند تحصیل مدرک زبان خود را (آیلتس ۶ تا 6/5) را ارئه دهد. نکته جالب این است که برای ورود به این مقطع نیاز به امتحان ورودی نیست و با نظر اساتید و طبق نمرات دوره‌های قبل پذیرش انجام می‌شود. در ترم آخر دانشجو با ارائه یک فعالیت پژوهشی کار خود را پایان می‌دهد.


مقطع دکترا

تحصیل در مقطع دکترا در کشور دانمارک به زبان انگلیسی در بسیاری از رشته‌ها ممکن است. این مقطع به دو صورت بورسیه و هزینه شخصی دانشجو قابل ارائه است. برای اخذ بورسیه مدرک زبان آیلتس حداقل 6/5، رزومه مناسب (کتاب و مقالات و ..)، داشتن مدرک از دانشگاه‌های معتبر و جلب نظر یک سوپروایزر می‌تواند بسیار موثر باشد.

هزینه‌ها

به طور خلاصه می‌توان گفت کشور دانمارک از گران‌ترین کشورهای دنیاست. هزینه زندگی ماهیانه حدود ۷۰۰ یورو، هزینه تحصیل حدود ۱۰ هزار یورو (میانگین) برای یک سال ذکر شده است. همچنین برای دانشجویان امکان کار به مدت حداکثر ۲۰ ساعت در هفته با دستمزدی بین ۸-۱۰ یورو (ساعتی) ممکن است.

صنایع غذایی در دانمارک

صنایع غذایی در کشور دانمارک

صنایع غذایی و کشاورزی بزرگترین صنعت و آیتم نوآوری دانمارک محسوب می‌شود. محصولات غذایی همراه با ماشین آلات کشت و صنعت و تکنولوژی مواد غذایی، نزدیک به یک چهارم از کل صادرات دانمارک را تشکیل می دهند. این کشور همچنین از نظر مشارکت در تامین غذایی جهان بر سر زبان‌هاست و یکی از مراکز پیشرو در این صنعت محسوب می‌شود.تکنولوژِی و فن آوری مواد غذایی دانمارک، تامین کننده بزرگ در مواد تشکیل دهنده تجهیزات تکنولوژیکی، بسته بندی و فن آوری های دیگر مانند تجهیزات خنک کننده است.

بر این اساس در بسیاری از بزرگترین دانشگاه‌ها و موسسات علمی دانمارک رشته صنایع غذایی ارائه می‌گردد و در مقاطع مختلف پذیرای دانشجویان از اقسا نقاط جهان هست.

دانشگاه‌های فعال در حوزه صنایع غذایی

در ادامه لیست ۵ دانشگاه برتر کشور دانمارک که بیشترین فعالیت را در حوزه صنایع غذایی دارند با امکان دسترسی مستقیم به وبسایت آنها فراهم گردیده است.

دانشگاه کپنهاگ

این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه دانمارک است و بیش از ۳۷ هزار دانشجو دارد. این دانشگاه در سال ۱۴۷۹ تاسیس شده و جزء ۴۰ دانشگاه برتر دنیا هم هست. صنایع غذایی جایگاه قابل توجه‌ای در این دانشگاه دارد.

دانشگاه آرهوس

این دانشگاه بزرگترین و دومین دانشگاه قدیمی کشور دانمارک می‌باشد و می‌توان گفت همواره جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا بوده است. ۱۲ درصد دانشجویان این دانشگاه از ۱۲۰ کشور دنیا و با ملیت های غیر دانمارکی هستند.

دانشگاه فنی دانمارک

این دانشگ به عنوان اولین دانشگاه پلی تکنیک در دانمارک تأسیس شده است و  امروزه به‌عنوان یکی از برترین مؤسسات تکنولوژی اروپا و برترین دانشگاه فنیمهندسی منطقه اسکاندیناوی به‌شمار می‌آید.در سال ۲۰۲۰ رتبه ۱۸۴ جهانی را داشته است.

دانشگاه جنوبی دانمارک

این دانشگاه در جزیره فونن در جنوب این کشور قرار دارد و در حال حاضر ۳۲ هزار دانشجو دارد که ۱۵ درصد آنها غیردانمارکی هستند. رتبه ۲۰۰-۳۰۰ جهانی معمولا در سال‌های اخیر برای این دانشگاه رقم خورده است.

دانشگاه آلبورگ

چهارمین دانشگاه کشور دانمارک محسوب می‌شود و رتبه ۳۶۰ جهانی را دارد. با ۱۷ هزار دانشجو در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجویان بین‌المللی را می‌پزیرد و حدود ۳۰۰۰ دانشجوی خارجی دارد که حدود ۷۵ درصد آنها در مقطع ارشد و دکترا مشغولند


کتاب های الکترونیک بی نظیر برای اپلای صنایع غذایی

×
×

سبد خرید

خطا: فرم تماس پیدا نشد.